פסיכולוגיה בודהיסטית – קורס שנתי למטפלים

 עם לילה קמחי ומתי ליבליך, במרכז גוף נפש ברמת השרון. ימי רביעי, בין השעות 11-14.

21 מפגשים וריטריט שישי-שבת (כולל לינה). מתחילים ב9.11.16

 ״להיות אנושי באופן מלא זה לייצר גשרים בין קרקע לשמיים, צורה וריקות, חומר ורוח. האנושיות שלנו מקבלת ביטוי בעומק וברכות של הרגש או הלב שמתרחש בצומת שבין הצירים הללו…"  ( Welwood , פסיכולוג קליני)

prayer

הבודהיזם מציע לנו דרך ישירה אל החופש, אל ה-WELL BEING שלנו ואל האפשרות האנושית לחיות חיים מלאים ושלמים, כאן ועכשיו. הפסיכולוגיה הבודהיסטית עוסקת ישירות במימוש האפשרות הללו.

אחד האתגרים שלנו כבני אדם הוא למצוא דרך להחזיק את  הסיפור האישי שלנו  תוך תחושה של מרחב סביבו, מרחב שמאפשר לנו חופש להיות בהווה. תפיסה רחבה יותר של הזהות שלנו, כמו גם  התמרת הכעס, הפחד, הטינה, החרדה או היאוש לכלל איכויות תודעה של שמחה, חמלה, אהבה ונתינה הן אפשרויות ברות השגה ובעלות פוטנציאל של שינוי עמוק עבורנו ועבור הסובבים אותנו.

בקורס נתוודע לתרגול וללימוד של עיקרי הפסיכולוגיה הבודהיסטית, בד בבד עם גישה אינטגרטיבית פסיכולוגית. נלמד את מה שלימד הבודהה, ונפגוש את כתביהם של וולווד, אפשטיין ואחרים. נתרגל ונלמד לעומק קשב ותשומת לב (MINDFULNESS), ריכוז והתבוננות לא שיפוטית רגע אחרי רגע בתהליכי הגוף והתודעה. התרגול, יד ביד עם הלימוד האישי והקבוצתי, פותחים פתח למרחב המאפשר להיות בקשב אחר אל עצמנו, אל המטופלים שלנו ואל העולם.

הקורס מתאים לאנשי טיפול המתעניינים בפסיכולוגיה הבודהיסטית.

תנאי הקבלה לקורס – על בסיס ראיון אישי עם המורות.

  לפרטים והרשמה  – מרכז גוף נפש 

בין נושאי הקורס :          

  • סיפור חיי הבודהה כמיתוס מכונן
  • מהי פסיכולוגיה בודהיסטית ומהן הנחות היסוד שלה?
  • לימוד מעמיק של ארבעת האמיתות מעוררות הנאצלות, חידת העצמי והלא-עצמי, חמשת מצרפי ההיאחזות והשחרור, מצבים מנטלים מיטיבים, ופיתוח וטיפוח שלהם.
  • מיינדפולנס – פסיכולוגיה מערבית, חמלה עצמית – פסיכולוגיה מערבית.
  • מהי הנירוואנה, מושג ה׳אי-שניות
  • איכויות הלב- ידידות לא מותנית, חמלה, שמחה והערכה ואיזון פנימי עמוק, מהעצמי הבריא אל החופש מעריצות העצמי, על ריקות ואהבה, מהי פעולה נכונה, שורשיה ופירותיה, להיות אדם שלם בעולם.

 

פורסם בקטגוריה סדנאות, קורסים וימי תרגול, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.