ריטריט חורף במואה שבערבה, עם ד״ר קרן ארבל ולילה קמחי 31.1-4.2

תמונה בודההריטריט מדיטציית ויפאסנה (תובנה) במואה שבערבה
בהנחיית לילה קמחי וקרן ארבל

31 בינואר- 4 בפברואר 2017 (שלישי- שבת)

אתם מוזמנים לחמישה ימי ריטריט שבו נלמד ונתרגל את מדיטצית הויפאסנה.

הריטריט יתקיים בדממה, ויכלול לימוד ותרגול של מדיטציה בישיבה, הליכה, עמידה ושכיבה, הרצאות בנושא תורת הרוח הבודהיסטית, מפגשים עם המורות בקבוצות קטנות ומפגשים אישיים.

מדיטציית ויפאסנה היא תרגול של התבוננות ישירה ולא שיפוטית, רגע אחרי רגע, בתהליכי הגוף והתודעה. בתרגול ויפאסנה (מיינדפולנס) אנחנו לומדים להתבונן ב״עיניים יחפות" על עצמנו ועל העולם, ללא שמץ של שיפוטיות, בידידות ובתבונה. להתבוננות הזאת יש פוטנציאל ריפוי ושחרור פצעים מהעבר.

מנחות הריטריט:

לִילה קמחי – מורה למדיטציית ויפאסנה ודהרמה בעמותת ׳תובנה׳ ובמסגרות נוספות. למדה ותרגלה בארץ ובעולם במשך שנים רבות, שכללו תקופות התבודדות ממושכות, במנזרים ובמרכזי מדיטציה. מנחה ריטריטים, סדנאות מדיטציה.לִילה שמה דגש על גישה פתוחה, גמישה ורחבה, המעודדת סקרנות ויצירתיות בחקירת העומק של חיינו ומדגישה את הזכות המולדת שלנו לאושר ולחופש.

http://thisfreedom.com/

קרן ארבל– מתרגלת לומדת וחיה את הדרך הבודהיסטית משנת 1997, אז פגשה לראשונה את מדיטציית הויפאסנה בהודו. מאז למדה ותרגלה עם מורים רבים במסורת הבודהיסטית בארץ ובעולם, במסגרת ריטריטים ותקופות ארוכות של התבודדות. בשנים האחרונות מנחה ריטריטים ומפגשי לימוד ותרגול בעמותת תובנה ובמסגרות נוספות, ומלמדת פילוסופיה ופסיכולוגיה בודהיסטית באוניברסיטת תל אביב. הדגש בהוראתה הוא על גישה מלאת סקרנות, גמישות ושמחה בתרגול המדיטציה ועל הרלוונטיות של תרגול זה לחיי היומיום.

http://kerenarbel.com

 

כמה זה עולה?

עלות הריטריט כוללת את הלינה, הפקה והאוכל.

ישנן מספר אפשריות לינה  מחדר פרטי ועד חדר משותף לארבעה.
לפי המסורת הבודהיסטית המורות אינן מקבלות שכר או סכום קבוע מראש, אלא מאפשרות לכל אחת ואחד מהמשתתפים לשלם בסוף הריטריט למורות באופן ששוקל את המחיר המקובל לסדנאות מסוג זה בתוך חיינו המערביים וכן לפי רוחב לבכם ויכולתכם הכספית. זוהי כלכלת הלב הבודהיסטית – "דאנה".

מואה נווה מדבר: http://moaoasis.com

להרשמה ופרטים נוספים נא לפנות במייל : workshop.desert@gmail.com

050-7900460

פורסם בקטגוריה ריטריטים וסופי שבוע. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.