לילה קמחי – מורה למדיטציה ודהרמה

ברוכים הבאים לאתר של לילה קמחילילה קמחי

לכולנו הזכות המולדת לחיות חיים מלאים ומוגשמים. לכולנו הזכות והאפשרות להיות מאושרים. לכולנו היכולת לחוות את "השחרור הבטוח של הלב", מטרת החיים הרוחניים לפי הבודהה. לכולנו האפשרות להשתחרר.

כבני אנוש מורכבים, אנחנו שוכחים ונזכרים, כמהים ומתבלבלים, טועים וחוזרים.  יש בנו הרבה יותר ממה שנגלה לעין. איך נגלה אותו?

הדהרמה

הלימוד והתרגול כפי שמסר אותם הבודהה לפני 2,500 שנה, פותחים לנו צוהר אל החופש. אמנות מדיטצית הויפאסנה היא דרך חיים של התבוננות ערה ומתמדת. דרך של חיים ערים וסקרניים, של ידיעה ישירה, ללא שיפוטיות, ללא משוא פנים, של קבלה אמיתית של הדברים כפי שהם.  ויפאסנה פירושה תובנה. ראייה צלולה. מתוך אלה נחשפות הטריות, הרעננות והראשוניות של החיים, ואנחנו נפתחים אל האפשרות האנושית, אותה הגשים הבודהה בחייו, שחרור מלא של הלב והתודעה.

המסע הרוחני

"המסע הרוחני הוא מסע שאינו נגמר, ממי שנדמה שאנחנו אל מי שאנחנו באמת",  אמר ראמנה מהארשי, מהקדושים ההודים הגדולים של המאה העשרים. החיים מזמנים לנו הזמנה פתוחה למסע הזה.

כמורה יש לי את הזכות הגדולה לפגוש אנשים רבים וללוות אותם במסעם. חלק מגיעים מתוך כמיהה למשהו גדול יותר, עמוק או מקודש, וחלק נדחפים בעל כורחם עקב סבל וכאב.  "אלף שערים פתוחים בפני הרוח", כותב ג'ק קורנפילד. מדיטציה, דהרמה, בודהיזם, אי שניות, חיבור לטבע, שירה או דממה הם חלק מהם.  במרוצת השנים אני רואה שוב ושוב את הפלא של קרני ההבנה שממוססות את שריוני הלב ואת הכוח החזק שמשיב אותנו הביתה, לליבנו. כשנמצאים לנו הרצון והעניין, הנחישות והלב הסקרן שמוכן להיפתח אין גבול למסענו.

"ההארה, אמר חכם הזן, "היא כמו תאונה. אך אם את על הדרך, זה הופך אותך 'מועדת לתאונות' ".

אני מצרפת לכם הזמנה פתוחה לעלות על הדרך, ולהשאר עליה עד סופה. אף אחד לא מוזמן במיוחד, וכולם מתקבלים בברכה.

למעוניינים ללמוד עם לילה קמחי מדיטציה ובודהיזם הכנסו לקישורים: ריטריטיםקורסיםקבוצות מדיטציה וליווי אישי

 

מה זו מדיטציה? סרטון קצר שצולם, נערך והופק על ידי מתנדבי  עמותת 'תובנה'

״לַמְּדֵנִי, אֱלֹהַי, בָּרֵך וְהִתְפַּלֵּל
עַל סוֹד עָלֶה קָמֵל, עַל נֹגַהּ פְּרִי בָּשֵׁל,
עַל הַחֵרוּת הַזֹּאת: לִרְאוֹת, לָחוּשׁ, לִנְשֹׁם,
         לָדַעַת, לְיַחֵל, לְהִכָּשֵׁל״… לאה גולדברג

 

סגור לתגובות.