משברי חיינו כחומר להתעוררות – סופ"ש ארוך במנזר האחיות בעין כרם, 5-8 באוגוסט

"אף פעם אל תבזבזו משבר טוב" ; משברי חיינו כחומר להתעוררות הלב והתודעה

עבור הזחל להפוך לגולם ואז לפרפר יכול להחוות כמשבר גדול. בשבילנו כבני אדם, המשברים של חיינו יכולים לכלול אבדנים, פרידות, בגידות כואבות או התפרקויות גדולות של הגוף, הנפש והלב. בדרך כלל נחוש מבוהלים מולם, חסרי אונים, מוצפים בכאב וביאוש, חולמים על העבר ומבועתים מהעתיד. עם זאת, דווקא בזמנים שכאלה יכול להתגלות ליבנו במלוא גדולתו: כליבו האמיץ של הלוחם הרוחני, כליבה החכם של המלכה הגדולה שחייה בנו בלי שנדע, כליבו הטוב של הויקינג העשוי ללא חת או כליבה האוהב של האם האוניברסלית, המזינה ומחבקת את כולם ללא משוא פנים. בלב ליבו של הקושי, על חוד התער, מצוייה ההזדמנות לשינוי עמוק ולטרנספורמציה.

הבודהה דיבר על התחנות בחיי אדם: מחלה, זקנה ומוות כעל מצבי המשבר הגדולים המביאים לסבל, כמו גם על פרידות, אובדנים ושינויים לא רצויים הנקרים באופן בלתי נמנע בחייו של אדם. מאידך, היו אלה בדיוק אותם המפגשים עם הסבל שהניעו אותו לצאת מחוץ לארמון ולחפש ולמצוא לו מזור ותרופה. "אני מלמד רק דבר אחד", אמר הבודהה- "סבל והסוף לסבל". באופן פרדוקסלי ומעורר תקווה, סופו של הסבל כרוך בסבל עצמו לבלי הפרד. ההכרה בסבל, הבנה שלו וירידה לעומקו עשויים להוביל ישירות אל הטרנספורמציה הגדולה שלו, אל סופו, קרי: השחרור המלא והשלם של הלב והתודעה.

משבר מוזכר בתנ"ך כמקום ממנו אנחנו נולדים, ובסימניות הסיניות העתיקות, "משבר" מסומל באותן סימניות של "צמיחה והזדמנות". בהקשר הבודהיסטי למשבר חיים יש את הפוטנציאל לבקוע סוף סוף את המעטה הנוקשה של האני הקטן והצר ושל התפיסות השגויות שכובלות אותנו ומצירות את צעדי החירות שלנו, אותן התפיסות שמשאירות אותנו קטנים, מוגבלים, תלויים או לא מוגשמים. כשהן נושרות מעלינו הרי שנוכל סוף סוף לגדול אל המרחב שאנחנו, בגוף, בלב וברוח, ומשם – כל האפשרויות פתוחות.

בסדנה נתוודע לפרקטיקות מדיטטיביות מעולמות הבודהיזם וה'אי-שניות', נתרגל מדיטציה, מיינדפולנס, חמלה עמוקה וראייה חוקרת המביאה לתובנות משחררות, נקשיב להרצאות עומק בנושא ונלמד גם דרך חקירה עם לִילה, שיתוף בקבוצה, שאלות ותשובות ותרגילים אישיים וקבוצתיים.  

~~~~~

הריטריט מיועד לא/נשים עם ניסיון בתרגול מדיטציה של לפחות ריטריט אחד בדממה או קורסים עירוניים, והיכרות עם התורה הבודהיסטית.  

הריטריט מתחיל ביום רביעי בשעה 11:00 (הרשמה והתארגנות ב 10) ומסתיים ביום שבת בשעה 17:00

עלות הריטריט ל-4 ימים: המחיר כולל; לינה, את כל הארוחות, השימוש באולם ושאר הוצאות הריטריט.
המחיר אינו כולל תמורה עבור ההוראה של המורה שניתנת בדאנה.

לאדם בחדר יחיד1380 ש"ח לאדם ( ישנו מלאי מוגבל של חדרי יחיד אשר יינתנו על פי סדר הבקשות. רק בימים האחרונים לקראת הריטריט נדע כמה חדרי יחיד עומדים לרשותנו ולכן לא נוכל להתחייב על כך).

לאדם בחדר זוגי –  1220 ש"ח לאדם.

לאדם בחדר משותף ( 3 א.נשים בחדר) 1120 ש"ח לאדם.

 לפרטים נוספים והרשמה  

THERE IS A CRACK IN EVERYTHING. THAT'S HOW THE LIGHT GETS IN