כמה מילים עלי

נולדתי וגדלתי בחדרה, שהיתה עיירה קטנה מדיפה ריחות תפוז ויסמין, בתוך משפחה גדולה רב דורית.  חייתי גם בארה"ב, בדרום ארה"ב ובקליפורניה, שם פגשתי את אומנות הצילום ואת החיים האמריקנים. חייתי בפאריז שם למדתי צרפתית ואמנות. שוטטתי בדרום אמריקה, בברזיל ובוליביה, במזרח הרחוק והקרוב ובאירופה ופגשתי בדרכי נופים, חברים ומורים רבים.  נתיב חיי לקח אותי דרך תואר ראשון במדעי ההתנהגות, תואר בעיתונאות ותקשורת ומאוחר יותר גם תואר שני בלימודי הודו וסנסקריט.

בשנת 1998 פגשתי את הדהרמה בריטריט מדיטציה אינטנסיבי, שם מצאתי את שחיפש ליבי שנים רבות כל כך. זמן קצר מאוד חלף עד שעזבתי את חיי הקודמים ויצאתי למסע להודו ולתאילנד, לממש את כמיהת הלב. שם פגשתי את טובי המורים ותרגלתי במנזרים ובמרכזי מדיטציה. מאז ועד היום חיי מוקדשים ללימוד, תרגול  שירות ונתינה של הדהרמה והמדיטציה במסגרות שונות בארץ וברחבי העולם. ב – 2014 הייתי שותפה להקמת 'עלי אדמות' – מרכז אקולוגי רוחני במושב לוזית שבשפלת יהודה שם אני מתגוררת. בשנים האחרונות הובלתי מסעות רוחניים ברחבי העולם: בארמניה, קירגיזסטאן ודרום הודו.

אני מרגישה שיש לי את זכות גדולה לחלוק את אהבתי עם חברים רבים בדרך ואני מאמינה שבכולנו טמונה האפשרות העצומה לשחרור המלא של הלב והתודעה.

והנה רשימה חלקית של המורים שלי. את חלקם פגשתי בחיים אלו בגוף בשר ודם, וחלקם ברוח. חלקם הפכו חברים קרובים שלי, וחלקם נשארו אנונימים. כולם הרחיבו את תודעתי, איתגרו אותי, העבירו אותי על דעתי, הראו לי פנים ואפשרויות אחרות, פתחו את ליבי לרווחה והפכו אותי למי שאני.

ההר ארונאצ'אלה, כריסטופר טיטמוס, ראמש באלסקר, ס.נ גואנקה, ניסרגדאטה מהראג', ליאונרד כהן, פמה צ'ודרון, רוב ברביאה, הסנגהה הישראלית של תובנה, הטבע בכל צורותיו ויופיו, משפחתי וחברי, וכמובן תלמידי כולם.

להאזנה לשיחות והנחיות מדיטציה של לילה ולצפיה בסרטונים איתה אפשר כאן באתר וגם דרך הפודקסט של לילה ודרך ערוץ היו טיוב שלה.